O nas

Ilona Pawełczyk

Nazywam się Ilona Pawełczyk i przede wszystkim jestem szczęśliwą kobietą. Kocham życie i dlatego tyle w nim działam. Sięgam odważnie po swoje marzenia, realizuję to, czego pragnę. Żyję pełnią życia i kocham slow life oraz hygge. Jestem zakochana w swoim p. o. mężu, dzieciach i mieszkaniu na wsi.

Wiem, że w życiu nie można mieć wszystkiego, ale ze wszystkiego, co niesie życie, można czerpać radość 
i wdzięczność.

Bardzo ważna jest dla mnie równowaga w życiu, którą budowałam wiele lat i tutaj dzielę się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, a czasem nawet rozwiązaniami, które są pomocne.

Równowaga oznacza dla mnie, że mam czas na to, na co chcę go mieć.

Kinga Hoffmann-Burdzińska

Nazywam się Kinga Hoffmann-Burdzińska i jestem szczęśliwą żoną, mamą i „kobietą pracującą”. Jako wykładowca, przedsiębiorca, naukowiec i rodzic staram się integrować różne role. Daje mi to nie tylko ogromną satysfakcję i stanowi nie lada wyzwanie.

Moim celem w życiu jest równowaga, która oznacza dla mnie sytuację, w której żadna z ról życiowych nie jest realizowana kosztem pozostałych. Jak to osiągnąć? Mam kilka pomysłów na to, jak poznać i zaprojektować dla siebie strategię budowania równowagi życiowej.

Moją inspirację do pisania o work-life balance stanowią publikacje naukowe, badania własne, studenci, którzy uczestniczą w moich wykładzie „Tworzenie równowagi rodzina praca”, Przyjaciele i Rodzina, czyli moje Życie.

My

Jedna w centrum Katowic, druga na wsi pod Wrocławiem. Najpierw, wiele lat temu, połączyła nas praca. Podczas niej pojawiły się setki rozmów i przestrzeń do mówienia o swoich wartościach. Właśnie wspólne wartości zbudowały fundament dla naszej przyjaźni.

W dalszych krokach rodziły się pomysły i inspiracje do nowych działań.

W pewnym momencie swojego życia każda z nas poszukiwała siebie i swojej drogi na nowo. Wtedy też definiowałyśmy od początku, czym dla nas jest równowaga w życiu. Przebrnęłyśmy przez miliony pytań, tysiące rozmów, setki maili, dziesiątki wniosków i na końcu zawsze pojawiała się jedna myśl: trzeba z tego zrobić jakiś użytek dla innych. Tak powstało to miejsce, które jest jedną z naszych wspólnych inicjatyw.